Чарівні Карпати
 
 
Перейти на:

Скелі Довбуша

Цікавинки нашого краю

Скелі  Довбуша –  це унікальне явище природи, з’явились дуже давно, приблизно 70 млн. років назад, коли на цьому місці було стародавнє море.

       Скелі займають  територію більше 2-х гектарів. Вони щедро розкидані смереково-буковим лісом і за своїм характером є надійним природним укріпленням. Тому здавна вони служили людині захистом від набігів ворогів і стихійного лиха. Тут, в основному масиві скель, видовбано глибокі печери, а із західної сторони, не захищеної каменями, масив був обнесений валом висотою до 6 метрів і ровом глибиною до 5 м. Мешканці скального масиву користувались перекидним мостом.

        Особливе зацікавлення викликають у відвідувачів таємничі кам’яні печери основного масиву скель.

        Перша печера  має форму кімнати, де можна пройти на весь  зріст. Припускають, що вона була келією. Над входом до печери із зовнішньої сторони видовбана широка ніша завглибшки до одного метра. Нижче ніші видовбаний карниз. Мабуть, в незапам’ятні часи перед печерою була двоповерхова дерев’яна будова, одна сторона даху якої впиралася на карниз.

          Між першою і другою печерами в скелях зяє отвір, що веде  ущелину, яка також використовувалася їх мешканцями.

       Здається з неозорої безмежної далечини прикочували кам’яні гіганти в цю гірську місцевість, і вони, відчувши затишок і спокій, отаборилися та й так залишилися тут навіки.

        Зігнувшись під вагою хвойних гілок, ніби в пішому строю, назустріч ідуть ялин, сосни, буки. А в їх кронах і у підніжжі б’є джерелом життя, буяє сила-силенна лісових мешканців.

         Змучений далеким переходом, трошки віддалік від своїх побратимів зупинився один кам’яний гігант. Гордий і поважний, він з гідністю поглядає навколо…

Скелі Довбуша
Скелі Довбуша
Скелі Довбуша
Скелі Довбуша
Скелі Довбуша
Скелі Довбуша

Скелі Довбуша
   
     

Додавання коментаря

Ім´я:*
E-Mail:*
Коментар:
Введіть код: *