Чарівні Карпати
 
 
Перейти на:

Місто Яремче

Цікавинки нашого краю

Яремче… Шумить бурхлива річка Прут. Заворожує око неймовірна краса водоспаду Пробій. Навколо – гори…Саме у підніжжя зелених гір,в долині ріки Прут розкинулося це місто. Яремче – відомий туристичний центр Прикарпаття. За народною легендою понад двісті років тому тут оселився чоловік, якого звали Ярема Годованець і від його імені утворилась 
назва міста. Наприкінці 19 ст. Яремче розвивається як курортне місто. Красиві гори, чисте повітря, величний водоспад здавна приваблюють сюди туристів. Тут Ви почуєте романтичну історію кохання парубка Прута і дівчини Говерли, яку переповідають з покоління в покоління.
Найвідоміше місце Яремчі – це водоспад Пробій. У місті є два сувенірні ринки, де можна придбати різноманітні гуцульські вироби на будь-який смак.Також можна відвідати вольєр з оленями та козулями. При сприятливій погоді можна помандрувати відомим туристичним маршрутом – Стежиною Олекси Довбуша, до скель з печерами та гротами.

З місцевим «Робін Гудом» - Олексою Довбушем в гуцульському краї пов'язано багато легенд та переказів. Біля залізничного тунелю (довжиною близько 300м) – Камінь Довбуша. Одна з легенд розповідає про те, що якщо знайдеться такий силун, що підніме той Камінь, то побачить на ньому зображення самого Довбуша…

Найкрасивішою будівлею міста Яремче є ресторан «Гуцульщина», де у вихідні дні гостей зустрічають «троїсті музики» - тріо: цимбали, скрипка і бубен. Можна скуштувати традиційні гуцульські страви і затанцювати запальний гуцульський танок в невеликих ресторанах гуцульського стилю – колибах. Заслуговують на увагу пам’ятки архітектури - храми міста. 

Унікальною є церква Св. Пророка Іллі, побудована у 1938 р. і занесена до всесвітньої культурної спадщини – ЮНЕСКО. 
У церкві встановлено нетиповий іконостас овальної форми. Ікони, що розміщені на іконостасі, виконані методом випалювання та оздоблені різьбою.

Цікавою є церква Св.Ап.Петра і Павла. Побудований храм у 2000р. завдяки старанням о.Ярослава Свищука. Отець Ярослав, як місіонер, об’їздив 26 країн світу і зібрав сакральну 
колекцію для монастирського музею. У віці 80р. о.Свищук розписав церковний іконостас у сучасному стилі. Літом монастир приймає на відпочинок дітей з різних областей України.

Ласкаво Просимо до гостинного міста – Яремче.


Місто Яремче
Місто Яремче
Місто Яремче
Місто Яремче
Місто Яремче
Місто Яремче

 

   

 


Додавання коментаря

Ім´я:*
E-Mail:*
Коментар:
Введіть код: *