Чарівні Карпати
 
 
Перейти на:

Скит Манявський

Цікавинки нашого краю

Одним із найвідоміших і найстаріших чоловічих монастирів України є Скит Манявський. Багато людей відвідують монастир, піднімаються до Блаженного каменя – невеликої печери, де краплина за краплиною віками тече цілюща вода. Але зцілюються тут тільки вірою , недаремно кажуть: “Віруй і віра тебе спасе”.

Розташований монастир серед смерекового лісу у святому місьці. Існують перекази про те, що тут двічі являлася Богородиця. Існує величезна кількість легенд і переказів пов’язаних з монастирем.

За легендами в дохристиянські часи тут було велике язичницьке селище. А у ХІІІ ст. в Манявські гори прийшли ченці з Києво-Печерського монастиря, які і заснували свою обитель в районі Блаженного каменя. Історичні джерела свідчать про заснування монастиря на початку ХІІ ст. Йовом Княгиницьким, саме на Блаженному камені Йов побачив Божу Матір і перед заснуванням скиту кілька років прожив поблизу каменя усамітнено, як чернець.

У відвідувачів монастиря привертають увагу написи на будівлях, зроблені в різний час існування скиту. Найдавніші написи є на надгробних плитах. Численні легенди пов’язані з підземними ходами. Відомо, що всі споруди на території монастиря, були заховані в підземних ходах, які є досі не розвідані. Можливо, в цих ходах і по сьогоднішній день зберігаються таємниці монастиря. Ще одна з таємниць пов’язана з монастирським кладовищем. За деякими даними тут був похований писар Богдана Хмельницького, а пізніше гетьман – Іван Виговський.

На сьогоднішній день Манявський скит повністю відновив свою діяльність і завжди відчинений для всіх відвідувачів. В головному монастирському храмі зберігається ікона Пресвятої Богородиці, написана в Греції на святій горі Афон. Також в храмі міститься ікона Манявської Богородиці, яка час від часу мироточить. Недалеко від Манявського скита можна побачити один із найкрасивіших водоспадів на Прикарпатті.


Кожного дня до монастиря приходять паломники і відчувають душевний спокій і Божу Благодать.

Скит Манявський
Скит Манявський
Скит Манявський
     
     

Додавання коментаря

Ім´я:*
E-Mail:*
Коментар:
Введіть код: *